Agencja pracy Gorzów

Jakie informacje powinniśmy przekazać, jeśli chcemy zatrudnić Ukraińca?

Zatrudnienie cudzoziemca wiąże się z załatwieniem wielu formalności. Jednak zatrudnienie takiej osoby jest czasem ostatecznością dla pracodawcy. Co powinniśmy wiedzieć o zatrudnianiu pracowników z zagranicy? Sprawdź!

Kto decyduje się na zatrudnienie obcokrajowców?

Twoja firma zmaga się z brakiem pracowników? Czy rozważałeś zatrudnienie osoby z zagranicy? Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Szczególnie na ten krok decydują się firmy, które działają w brany przemysłowej, produkcyjnej czy gastronomicznej. Również i tam, gdzie jest praca sezonowa – czyli np. w kurortach nadmorskich albo w gospodarstwie rolnym zatrudniani są obcokrajowcy.

Jak zatrudnić Ukraińca?

Osoby, które legalnie przebywają w Polsce, mogą podjąć zatrudnienie. Warunkiem jest zawiadomienie powiatowego urzędu pracy, w ciągu 14 dni o podjęciu pracy przez obywatela Ukrainy. Należy złożyć odpowiedni dokument, w którym zawarte są takie informacje jak:

  • dane identyfikacyjne podmiotu powierzającego wykonywanie pracy obywatelowi Ukrainy,
  • dane osobowe obywatela Ukrainy: imiona i nazwisko, data urodzenia, płeć, obywatelstwo, rodzaj, numer i serię dokumentu tożsamości,
  • rodzaj umowy pomiędzy podmiotem powierzającym wykonywanie pracy a obywatelem Ukrainy,
  • stanowisko lub rodzaj wykonywanej pracy,
  • miejsce wykonywania pracy.

Powiadomienie o zatrudnienie Ukraińca, może być zgłoszone w Internecie.

Jak zatrudnić ukraińca

Nie wiesz jak uporać się z formalnościami? Skorzystaj z profesjonalnej pomocy?

Zastanawiasz się, jak poradzić sobie z formalnościami, które dotyczą zatrudniania osób z zagranicy? Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalistów. Istnieje wiele agencji pracy Gorzów, które zajmują się zatrudnianiem cudzoziemców. Korzystając z usług takiej firmy, będziesz mieć gwarancję, że formalności będą dopięte na ostatni guzik! Dlatego też wybierz agencję, w której usługi świadczone są na najwyższym poziomie, a pomoc otrzymasz od ręki!