jacuzzi

Czy częste korzystanie z domowego SPA jest zdrowe?

Wojna na Ukrainie nabiera rozmachu. Niestety, we wtorek na terytorium polski spadły pierwsze rakiety. Co będzie dalej? Taki informacje nas przerażają. Do tego inflacja, z którą aktualnie mierzy się prawie cały świat. Jak sobie radzić ze stresem? Wiele osób zdecydowało się na własne mini spa. Ale czy częste kąpiele w jacuzzi albo korzystanie z sauny jest zdrowe?

Jak na zdrowie wpływają kąpiele w jacuzzi?

Powiedzmy najpierw o korzyściach dla naszej psychiki. Kąpiel w jacuzzi nas relaksuje.  Już dziesięciominutowa kąpiel obniża poziom. Podczas niej odrywamy się od codziennych problemów. W trakcie hydromasażu uwalniane są endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia, które wywołują u nas dobre samopoczucie, a także tłumią odczuwanie bólu. To tyle, jeśli chodzi o zdrowie psychiczne, powiedzmy teraz o fizycznym. Hydromasaż pobudza krążenie, dzięki czemu dotleniamy organizm. Jest to skuteczna metoda w walce z cellulitem i obrzękami nóg. Co także ważne zmniejsza ból ścięgien, więzadeł oraz stawów, pleców (szczególnie dolnej partii) i głowy. Wytwarzane w wodzie bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi w naszej skórze, co prowadzi do stymulacji usuwania toksyn z organizmu i zastąpienia ich tlenem oraz substancjami odżywczymi.

sauny

Wizyty w saunie – Co nam dają?

Powiedzmy o 5 podstawowych korzyściach wynikających z regularnego korzystania z sauny. Po pierwsze, podobnie jaj jacuzzi, redukuje stres i zmęczenie. Co ciekawe sesje w saunie sprawią również, że Twój organizm przestanie reagować nerwowo na bodźce, które kiedyś często i niepotrzebnie wywoływały w Tobie napięcie. Sesja w saunie w sposób bezpieczny i kontrolowany podwyższa temperaturę ciała, co pozwala zabić wirusy oraz bakterie, a także usunąć toksyny z organizmu. A regularne wizyty znacznie wzmocnią twoją odporność. Sauna ujędrnia skórę i poprawia jej koloryt. Ponadto rozgrzanie organizmu w saunie łagodzi dolegliwości bólowe, które nasilają się szczególnie w okresie zimowym oraz w wyniku intensywnych treningów. Sauna jest doskonałą terapią, zarówno przy zapaleniach stawów, stanach przećwiczenia mięśni, jak i w ramach zapobiegania ich powstawaniu.